Cardiline - ефикасен третман за хипертензија, каде да се купи, колку се продава, прегледи на корисници и упатства за употреба

1. Што е висок крвен притисок?

Хипертензија (или висок крвен притисок) е хронична состојба кога се зголемува крвниот притисок во theидовите на артериите. Високиот крвен притисок врши голем притисок врз срцето (го зголемува оптоварувањето на срцето) и е причина за многу сериозни кардиоваскуларни компликации како што се: мозочен удар, срцева слабост, коронарна срцева болест, миокарден инфаркт, ...

Некои главни типови на висок крвен притисок вклучуваат:

  • Идиопатска хипертензија (или примарна, хипертензија): нема специфична причина, што претставува 90% од случаите;
  • Секундарна хипертензија (хипертензијата е симптом на друга болест): поврзана со разни болести на бубрезите, артерии, валвуларна срцева болест и некои ендокрини заболувања;
  • Осамена систолна хипертензија: кога се зголемува само систолниот крвен притисок додека дијастолниот крвен притисок е нормален;
  • Хипертензија за време на бременоста: Вклучувајќи хипертензија во бременоста и прееклампсија: Предупредување за некои кардиоваскуларни ризици за време на бременоста.

Високиот крвен притисок може да предизвика многу опасни кардиоваскуларни компликации

Кога имате висок крвен притисок, крвниот притисок во артериите се зголемува, со што се врши поголем притисок врз ткивата и со текот на времето предизвикува оштетување на крвните садови.

2. Симптоми на висок крвен притисок

Повеќето од „ симптомите на висок крвен притисок “ се доста благи. Всушност, повеќето пациенти со хипертензија може да не забележат очигледни знаци или симптоми иако болеста напредува добро. Мал број пациенти со хипертензија може да покажат некои минливи симптоми, како како главоболка, отежнато дишење или, ретко, епистакса.

Симптомите на висок крвен притисок обично се нејасни, се откриваат само кога пациентот редовно посетува или испитува друга болест.

Верно на името што многу научници го нарекоа хипертензија како „тивок убиец“ , симптомите на болеста се нејасни и повеќето не се појавуваат додека болеста не напредува. развиена за многу сериозна пракса. Во овој момент, кардиоваскуларните компликации може да се појават одеднаш и да го одземат животот на пациентот во трепкање на окото.

3. Причини за хипертензија

Како што споменавме, повеќето случаи на хипертензија немаат позната причина и се нарекуваат идиопатска хипертензија. Овој тип обично е наследен, почест кај мажите.

Понатаму, секундарната хипертензија е резултат на различни состојби како што се болести на бубрезите, тироидна жлезда, надбубрежен аденом или ефект предизвикан од орални контрацептиви, настинки, кокаин, алкохол и тутун. Овој тип претставува само околу 5-10% од сите случаи на хипертензија. Целосниот третман на секундарни причини може да ја реши состојбата. За висок крвен притисок предизвикан од несакани ефекти на лекот, по прекин на лекот, може да потрае неколку недели за да се стабилизира крвниот притисок на нормално ниво. Децата, особено децата на возраст под 10 години, кои имаат секундарна хипертензија, често се предизвикани од други болести, како што се бубрежни заболувања.

Хипертензијата во бременоста е едноставна форма на хипертензија, но обично се јавува по 20-та недела од бременоста, додека прееклампсијата се јавува и откако фетусот ќе наполни 12 недели, но е придружен со едем и протеини во водата. да мочам. Причините за овие типови на хипертензија за време на бременоста може да бидат предизвикани од тешка анемија, амнионска течност, рана бременост, повеќекратна бременост, бремени жени под 20 години или над 35 години, историја на висок крвен притисок или дијабетес, ...

Ефективни антихипертензивни лекови Cardiline

Промените во исхраната и начинот на живот можат да го подобрат крвниот притисок и да го намалат ризикот од компликации. Меѓутоа, можеби е неопходно да се лекува со лек во случаи кога промените во животниот стил не функционираат или целниот крвен притисок не може да се намали. Во моментов, постојат многу лекови кои помагаат да се стабилизира крвниот притисок кај пациентите, вклучително и линијата на производи Cardiline, на кои им веруваат  лекарите.

Употреба на Cardiline лек

Cardiline се користи сам или во комбинација со други лекови за лекување на хипертензија (висок крвен притисок). Помага да се нормализира крвниот притисок 6 часа за да се подобри состојбата и да се спречи мозочен удар, срцев удар и проблеми со бубрезите. Cardiline е лек кој делува со зголемување на  способноста  на крвните садови да се шират и флексибираат за да може крвта полесно да тече .

Покрај тоа, Cardiline, исто така, помага да се намали затегнатоста во градите, аритмијата, спречување на невролошки нарушувања, подобрување на меморијата, враќање на комуникацијата и моторните вештини по мозочен удар.

Cardiline состав

Cardiline е направен од целосно природни состојки со здрави хранливи материи. Лекот е целосно безбеден за пациентите, не предизвикува несакани ефекти, помага да се реши проблемот со хипертензија за луѓе од сите возрасти. Главните компоненти на  Cardiline вклучуваат:

•           Корен од коприва: Ја враќа функцијата на бубрезите. Го зголемува бројот на еритроцити. Го намалува нивото на шеќер во крвта

•           Корен од валеријана: Го смирува централниот нервен систем. Го намалува крвниот притисок. Го нормализира кардиоваскуларниот систем.

•           Тиамин: Го нормализира метаболизмот на липидите и јаглеродот. Ја подобрува работата на срцевиот мускул. Го забавува процесот на стареење на крвните садови.

•           Адримин: Го намалува васкуларниот тонус. Го зголемува производството на серотонин, спречувајќи стрес. Ја зголемува издржливоста

•           Листови од глог: Го зголемува протокот на крв во садовите. Има седативно дејство. Го стимулира протокот на крв во мозокот.

•           Рибофлавин: Помага да се надмине вознемиреноста. Спречува анемија. Стимулира сатурација на клетките со кислород.

•           Кобаламин: Го нормализира крвниот притисок. Произведува резерви на енергија во клетките. Промовира формирање на крвни клетки

Стручно мислење

Хипертензијата е зло на модерноста. Тоа е исклучително опасна состојба која може да доведе до непоправливи последици во секое време. Затоа, особено е важно навремено да се започне со правилен третман.

Огромното мнозинство на хипотензивни лекови само симптоматски влијаат врз хипертензијата , предизвикувајќи потреба од продолжување на лекот. Спротивно на тоа, Кардилин влијае на причината за болеста, ги зајакнува садовите и ја зголемува нивната еластичност.

Има брз ефект веднаш по приемот, го елиминира нападот и дејствува „на далечина“, обновувајќи ги клетките на крвните садови.

Овој лек покажува висока ефикасност во која било форма на хипертензија ».

Д -р Роналдо Лима Кампос, кардиолог

Повратни информации од луѓе кои го оценија ефектот Cardiline

Пред четири години, имав ужасна дијагноза - малигнен висок крвен притисок со оштетување на садовите. Мојот живот беше целосен пекол. Лекарите ме „излекуваа“ со апчиња, што на крајот ме влоши. Добро е што мојата ќерка ја откри Cardiline на време. Поминав 2 -неделен курс на лекување за целосно да се ослободам од сите симптоми. Притисокот престана да „скока“ по неколку апликации и сеуште се одржува нормално. Повторно се чувствувам како здрава личност!

Марија Гомеш, 61 година

Хипертензијата започна на 53 -годишна возраст и беше многу тешко. Преживеа и по кризата, а притисокот достигна колосални бројки. Не можев да го спуштам. За среќа, кардиологот знаеше што прави. Беа потребни само две недели за да се препише Cardiline. Не верував во ништо што ќе помогне. Но, веќе на третиот ден од приемот почувствував значително олеснување -

Александар Гусмао, 58 години

По 30 години страдање од прекумерна тежина, се разболев од дијабетес - проследено со висок крвен притисок. Сето ова е наследно и затоа се откажав од болеста. Немаше живот. Испила апчиња за неколку раце - била целосно зависна од нив. По советот на една пријателка, поранешна хипертензивна пациентка, таа ме советуваше да земам Cardiline. Оттогаш, започна нова фаза во мојот живот! Прашањата за крвниот притисок исчезнаа, сега сум апсолутно здрава личност. На сите што се соочуваат со таква несреќа, им го препорачувам овој лек и ви посакувам брзо закрепнување!

Ана Силвеира, 52 години

Како да го користите лекот Cardiline

- 1 капсула наутро (Земете ги капсулите пред јадење).

- 1 капсула ноќе (земајте ги капсулите пред јадење)

Бремените жени и доилките треба да се консултираат со својот лекар пред употреба. Не користете ја пропишаната доза.

 

 

Tags: #Cardiline